Naplánujte skvělou oslavu narozenin pro děti


Pokud máte děti, je dost možné, že budete alespoň jednou v životě chystat dětskou oslavu. Děti většinou oslavy zbožňují a jsou nadšení z představy, že budou mít svou vlastní, kde se budou oslavovat jen oni. Jak takovou oslavu naplánovat, aby se všechno povedlo? Přinášíme vám malý návod.

Nejdřív byste měli vybrat téma párty. Tematické párty jsou skvělé i pro oslavy dospělých, ale děti z nich budou opravdu nadšení. Je důležité, stanovit si téma hned na začátku. Od toho se bude poté odvíjet jídlo, výzdoba, program, ale i pozvánky. Téma by mělo být takové, které vaše dítě nadchne, ale zároveň takové, ke kterému snadno uzpůsobíte jídlo, výzdobu a podobně.

unicorn

Jako další krok musíte vybrat místo. Pokud chcete mít oslavu doma, zamyslete se nad tím, jestli máte na oslavu dostatek prostoru a jestli ji chcete pořádat třeba na zahradě, zda máte možnost přesunout oslavu do vnitřních prostor, kdyby bylo špatné počasí. Jestli budete prostory pronajímat, zjistěte si hlavně, jestli se vám do prostoru vejdou všichni hosté, jaká bude výše nájemného a také, jestli si můžete místo vyzdobit dle libosti.

Pozvánky si můžete nechat vyrobit na zakázku anebo je vyrobit sami doma. Na internetu najdete spoustu návodů a šablon. Můžete si s pozvánkami vyhrát, a po domácku vyrobené pozvánky se na dětské párty určitě hodí!

narozeninový dort

Další věcí je jídlo. To je součástí každé oslavy. Menu by mělo být jednoduché a mělo by to být něco, co mají všechny děti rády. Určitě je lepší volbou takzvané finger food, protože děti obvykle nechtějí sedět u stolu a jíst jeden chod za druhým. Nezapomeňte ani na pořádnou zásobu pití. Děti si na oslavách hrají a budou potřebovat zahnat žízeň tekutinami! Určitě by neměl chybět narozeninový dort. A co program? Určitě zajistěte hudbu, kde můžete pouštět dětské písničky. Můžete pro děti nachystat spoustu her. Klasiky jsou třeba štafeta, přetahovaná lanem, závody v pytli, hudební židle nebo závod s vejcem a lžicí. Můžete také zajistit nějaké vystoupení, například kouzelníka pro děti.