Domluva nemožná?

Úklid společných prostor https://modryzralok.cz/uklid-panelovych-domu-a-svj/ bytového domu může být někdy pořádně problematická činnost. Jsou lidé spolehlivé a důsledně dbají na to, aby včas uklidili to co mají. Většinou jde o úklid chodeb a schodů, které jsou nejčastěji používány a je to na nich vidět. Nánosy prachu, občas bahno nebo sníh musí někdo uklidit. Zažitou praxí po mnoho desetiletí je rozpis úklidu. Každý byt měl na starosti úklid, který se většinou prováděl jednou týdně a nebo podle potřeby a nikdo s tím neměl problém. Jenže ne s každým se je možné domluvit. Jsou prostě lidé, kterým se společné prostory uklízet nechtějí a ostatní nemají žádnou možnost jak je k tomu donutit.

čisticí prostředky

Nejjednodušší způsob je nechat společné prostory uklízet úklidovou firmou. Na trhu působí celá řada firem, které nabízí svoje služby. Může si vybrat den ve který má být úklid proveden. Cena úklidu závisí na mnoha faktorech. Na cenu úklidu má vliv velikost společných prostor, četnost úklidu a také to, zda je v domě výtah, nebo zda si musí paní uklízečka čistou vodu tahat po schodech. Je potřeba se s firmou domluvit na všech požadavcích které máte a určitě vám připraví cenu, kterou budete ochotni akceptovat. Cena se rozpočítává na všechny byty aby to bylo spravedlivé. I tato forma úklidu se v některých bytových domech stala běžnou praxí.

mop a hadr

Velký úklid jednou ročně
Jednou týdně většina bytů požaduje vymést smetí a vytřít. Počítá se také s mytím podlahy ve výtahu a vyleštění zrcadla. Velký úklid se většinou provádí jednou do roka a zahrnuje vymetení pavučin ze sušárny, kočárkárny a sklepa, umytí zábradlí a parapetů a vyleštění oken. Je jen na vás co všechno si s úklidovou firmou domluvíte, ale tento způsob řešení je daleko lepší než neustálé hádky o to kdo ještě neuklízel a kdo už Leto uklízel dvakrát. Navíc budete mít uklizeno opravdu pečlivě, což ocení všichni.