Čím pohnojit zeminu?

Každá zahrada se musí pravidelně operovávat, protože pokud se práce na zahradě zanedbají, zahrada brzy zaroste a bude k nepoznání. Pravidelné pletí záhonů, sklízení úrody, zastřihávání stromů keřů a odkvetlých květin, kypření půdy v sezoně kopáním a poté rytím, hrabání trávy, to všechno je jen zlomek všech zahradních prací, které každého majitele čekají. Péče o zahradu je časově náročná, protože práce zpravidla nesnesou dlouhého odkladu.

pole hnojení

Stačí aby zapršelo

Mít hezkou zahradu dá opravdu hodně práce. Stačí si ale práce rozvrhnout tak, aby se každý týden udělalo něco. Záleží samozřejmě i na počasí, protože od něj je spousta věcí odvislá. Zejména pletí je velmi časově náročné, protože se musí provádět znovu a znovu. Stačí aby párkrát zapršelo a vše úzkostlivě vypleté můžete začít plet znova. Je to ale potřeba kvůli tomu, že plevel by mohl plodiny zadusit. Zároveň se velice rychle množí, a plevel z vaší zahrady se velice rychle dostane na zahrady které jsou od vás vzdálené i několik stovek metrů.

hnojivo traktor

Aby vám záhonky dobře plodily, je nutné používat hnojivo. Jestli máte velké záhony a pastujete si velké množství zeleniny, tím spíš musíte věnovat zvláštní péči hnojení. Dají se koupit různá speciální hnojiva na různé květiny i plodiny. Dříve se běžně používal zvířecí trus, ale v dnešní době má doma málokdo například slepice nebo krávy, od kterých by hnůj mohly používat. Jedním z moderních a oblíbených způsobů hnojení je mulčování trávy Seceni-mulcovani, které se provádí jednoduše. Posekaná tráva se rozdrtí na malé kousky, které se začnou rozkládat a tím vzniká ono potřebné hnojivo. Hnojit by se mělo podle potřeby, nejčastěji se hnojí celé záhony před sázením sazenic. Díky hnojení je půda bohatší a plodí daleko lepší a větší plodiny. Na hnojení rozhodně nezapomínejte, jedině díky němu budete sklízet velkou úrodu.