Menstruace v čistotě

Vložky znají už naše maminky. Dřív to bylo velmi nedostatkové zboží, a samozřejmě že v té době nešlo čekat žádnou kvalitu. Většinou šlo o vatu obalenou v buničině. Netřeba dodávat, že vložky cestovaly kde se dalo a tak často přinášeli spíše starosti navíc než očekávanou úlevu. Jenže nic jiného na výběr nebylo. Naštěstí se i menstruační pomůcky dočkaly vývoje a tak na trh přišly tampony. Byla to doslova revoluce, protože spolu s dokonalejšími vložkami už najednou nebyla menstruace tak náročná.

žena prádlo

Menstruační pomůcky se prodávají v několika velikostech v závislosti na síle menstruace. Takže si můžete koupit vložky i tampony pro lehčí, střední i silnou menstruaci. Měly by se používat pomůcky podle síly menstruace, protože třeba k jejímu konci, když už krvácení slábne, je naprosto zbytečné používat ty největší tampony – zbytečně jimi plýtváte.

Některé ženy mají problém s používáním vložek i tamponů. Obojí jim přijde nehygienické, protože už po pár hodinách se krev začne rozkládat, což způsobuje zápach a může dojít i ke vzniku zdravotních problémů. Díky vývoji menstruačních pomůcek na trhu najdeme i menstruační kalíšek. Funguje podobně jako tampon, jen se nevyhazuje, ale vylévá. Po umytí je připravený k dalšímu použití.

vložky a tampony

Do popředí se dostávají nové pomůcky, a to české menstruační kalhotky. Původně byly na našem trhu jen ty zahraniční, ale to se nedávno změnilo. Můžete si tak koupit kalhotky, které jsou tvořené několika savými vrstvami. Díky tomu kalhotky pojmou všechno co je potřeba. Jsou velmi savé, takže není potřeba se bát, že něco vyteče ven.
Tip – mate dceru, která začíná menstruovat? Nabídněte jí právě menstruační kalhotky. Jsou diskrétní, komfortní a hodí se i pro mladé slečny, které by neměly používat tampony. Uvidíte že si je zamilují pro své pohodlí a několik variant střihů i barev.