Moudří lidé využívají schodiště denně


Chtěli byste se dožít ve zdraví vysokého věku? Nemyslíme tím pouze vysokého věku, ale zejména v plném zdraví, je totiž spousta lidí, kteří v důchodovém věku spíše přežívají a živoří, než aby žili. Pokud ano, pak pro to musíte něco udělat, změnit jídelníček, nejlépe na vegetariánský, zařadit více celozrnných obilovin, luštěnin, ořechů a prospěšných rostlinných olejů, neměli byste se stresovat a měli byste se naopak více hýbat.

schodiště v paláci

Že je pohyb zdravý, ví každý, ale nutně to neznamená, že musíte být světovými šampiony v běhu na lyžích nebo skocích do vody, docela postačí, pokud si dopřejete každý den alespoň krátkou procházku, jízdu na kole, procvičíte i horní partie těla například kliky a cviky s nakládacími činkami, a nezapomenete se pár krát projít po schodech. Proč zrovna schody zařadit mezi nejzdravější druh pohybu?

dřevěné schody

Na to je jednoduchá odpověď, protože chůze po schodech napodobuje chůzi do kopce (a z kopce), a ta právě významně zatěžuje krevní oběh a srdce, mozek a nervovou soustavu. Lymfatický a imunitní systém a další tělesné orgány a systémy. Jestliže tedy máte doma schodiště KMK design, nebo se jej teprve chystáte zhotovit, pamatujte na to, že máte v rukou vynikajícího pomocníka doslova k nezaplacení.

Obrovskou chybu dělají lidé, co bydlí v paneláku třeba v pátém patře, a vozí se každý den výtahem. Ochuzují se o to zásadní, co jim zlepší život, a co jej také prodlouží. Kdyby byli vědomí a moudří, výtah by tu ležel ladem a sloužil by maximálně lidem nemohoucím a nemocným. Nemusíte ale běhat po schodech dvacetkrát za sebou sem a tam, jako když trénujete na maraton, do pátého patra postačí vyběhnout jen jednou nebo dvakrát za den, a v případě rodinného domu byste měli po schodišti do patra vyběhnout alespoň pětkrát. Pokud budete poctiví a budete tento pohyb trénovat denně, výsledky v podobě lepší kondice pocítíte již velmi brzy, za pár týdnů.