Víte, kde se teď nachází vaše klíče


Mít o svých věcech dokonalý přehled je jednou ze základních životních vlastností, se kterou jsou již seznamovány malé děti. Získávají tím zodpovědnost za své chování a činy, což se jim bude moc hodit zejména v dospělém věku. Součástí tohoto procesu je i starostlivost o své klíče od domu či bytu. Dětem se v tomto směru věnují jejich rodiče či opatrovníci, ale kdo se věnuje dospělým? Nikdo. Jsme sami odpovědní za to, kam pokládáme klíče, a jistě není náhoda, že se prodávají různé detektory, které reagují na náš hlas či pískot, aby nám prozradila, kde jsme zas ty zpropadené klíče nechali ležet. Bylo by možná zajímavé uspořádat anketu, v níž se respondenti svěří (samozřejmě anonymně) s tím, kam si pokládají klíče, a zda ví, kde se momentálně nachází v kteroukoli denní či noční dobu.

klíče se šňůrkou

Věšáky, botníky a stolky v předsíni – nejčastějším místem, kam odkládáte klíče v domácnosti, je předsíň. Zcela logicky byste neměli přenášet klíče od bytu dál, do jeho vnitřních prostor, ale i přesto se tento zlozvyk v domácnostech vyskytuje. V předsíni byste měli mít vyhrazené jediné místo a naučit se tam klíče odkládat vždy, za každých okolností. Někteří lidé to dělají tak, že je zastrčí zevnitř přímo do zámku, pokud neočekávají, že někdo z rodiny bude ještě přicházet a odemykat si vchod. Velmi dobře se vám tu hodí i šňůrka na krk, za kterou klíče zavěsíte na věšák. Měla by být výrazně barevná, abyste na klíče dobře viděli a nepřehlédli je ani z větší vzdálenosti.

klíče v misce

Kapsy a zavazadla – nejhorší možnost, kam pokládat klíče mimo domov, jsou různé kapsy u kalhot, košil, bund nebo mikin. Podobné je to i se zavazadly, protože pokud ukládáte klíče pokaždé na jiné místo, stává se, že je pak hledáte a zbytečně tím ztrácíte čas. I zde se vám může hodit šňůrka na krk, protože mít klíče na krku, je jistota, že je neztratíte, a nebudete je hledat. Z kapsy se vám mohou vykutálet, například pokud se někde sehnete, ale klíče na krku zůstávají stále. Musíte mít ovšem kvalitní šňůrku s karabinou, která vám nepraskne nebo se nerozváže.