Neobávejte se toho, co vám elektrikář sdělí při revizi

Někteří lidé se zdráhají pozvat do bytu elektrikáře jen proto, aby je nezačal kárat, a aby tu nedocházelo k nějakým konfliktním situacím. Lidé, kteří elektrotechnice příliš nerozumí, si totiž mohou doma způsobit mnoho nepříjemností, ale to neznamená, že by měli mít strach z nějakého konfliktu. Elektrikáře se obávat nemusíte, tito lidé by si měli být vědomi toho, že každý není odborník, a že právě tím, že někomu sdělíme své poznatky, obohatíme i jeho samotného, aby napravil své chyby a mohl prožít kvalitnější a šťastnější život. S čím vám elektrikáři mohou při revizi poradit?

nářadí elektrikáře

Nepřetěžujte zásuvky – elektrická zásuvka je pro někoho pouhou dírou ve zdi, kam se vsouvají zástrčky spotřebičů. A jelikož jsou na trhu dostupné prodlužovací šňůry, někoho může napadnout navěsit na jednu zásuvku třeba deset spotřebičů s velkým odběrem naráz. Elektrikář vás za to nebude kárat, ale poradí vám, kolik a jaké spotřebiče můžete zapnout najednou, aby se zásuvkový okruh nepřetěžoval a nedocházelo tu k případnému přehřátí vodičů a ke zkratu anebo dokonce k požáru.

elektrikář při práci

Opatrně s prodlužovacími šňůrami – uvědomte si, že každá prodlužovací šňůra, stejně jako přívodní kabel ke spotřebiči, je vlastně prodloužením elektrické rozvodné sítě 230 V. Jestliže šňůru někde skřípnete, překroutíte anebo zalomíte do ostrého úhlu, může dojít k jejímu poškození, což opět povede ke zkratu a někdy dokonce ke smrtelnému úrazu.

Na elektroinstalaci si raději zavolejte odborníka – někteří kutilové se rádi v lecčems „vrtají“, a mimo jiné i v elektroinstalaci. Klidně si doma vyrábějte dřevěnou poličku nebo konferenční stolek, ale na elektroinstalaci si vždy přizvěte odborníka s patřičným platným certifikátem.

Nechte kontrolovat i spotřebičerevize elektro v Praze by se měla týkat i spotřebičů. I přesto, že s nimi pracujete obezřetně, může tu dojít k nějaké skryté závadě, kterou elektrikář odhalí včas, a zabrání tím možným problémům. Týká se to jak spotřebičů v kuchyni, tak i v domácí dílně nebo na zahradě, např. sekačky na trávu.