Podávání kávy

Kávy je spoustu druhů. Zatímco někteří si nejraději vychutnávají čistou, černou kávu a její silnou chuť, jiní zase raději kombinují chuť kávy s jemným mlékem, smetanou, ochucenými sirupy a různými sladidly. Jaké druhy kávy máme a jak se servírují? Pojďme se podívat na některé úplně základní.

Latte

Jeden z nejoblíbenějších druhů kávy napříč celým světem. Latte se skládá ze silného espressa a napařeného mléka, které doplní trochou mléčné pěny. Latte se servíruje nejčastěji v skleničkách na latte, kde se mohou baristi vyřádit i na takzvaném „latte art“, kdy pomocí kávy a mléčné pěny kreslí na nápoj nejrůznější vzory a obrazce. Tento nápoj se často doplňuje o různé ochucené sirupy a je ideální pro ty, kteří mají rádi jemnější chuť kávy.

cold brew

Cold Brew

Máte rádi ledovou kávu? Pak si určitě zamilujete cold brew. Cold brew je vlastně taková ledová káva, ale vytvářena jedinečným způsobem. Kávová sedlina se pomalu namáčí ve vodě pokojové teploty a nechá se louhovat, dokud nevznikne káva. Díky této přípravě je méně hořká, ale často se i tak doplňuje o mléko a různé sirupy. Podává se ve vysokých sklenicích a obvykle i s brčkem.

Irská káva

Irská káva je u nás velmi oblíbená. Jedná se o espresso, které se zkombinuje s pravou irskou whisky a doplní se o smetanu a cukr. Jedná se o jedinečnou chuť hořké kávy, silné whisky, a to vše zjemněno chutí mléka. Irská káva se podává ve skleničkách s ouškem.

káva

Affogato

Máte rádi dezerty i kávu? A co to takhle spojit do jednoho? Tato káva je naprosto odlišná od všech ostatních druhů. Affogato se připraví tak, že se do malé skleničky dá kopeček nejlepší vanilkové zmrzliny a ta se přelije panákem silného espressa.

Raf

Tento neobvyklý nápoj připomíná vanilkové smoothie. Jedná se o mix espressa, vanilkového cukru a jemné smetany. Tyto ingredience se vaří v páře a výsledný nápoj se nechá jemně vychladit a podává se ve vysoké sklenici.