Revize elektro se postará o vaše bezpečí v bytě

Znáte filmovou pohádku „S čerty nejsou žerty“? Již samotný název jasně napovídá, že s čertem není radno se přátelit, protože na to vždy nějakým způsobem doplatíte. Podobně se to vztahuje i pro elektrické rozvody v bytě. Musíte se mít nad nimi na pozoru a hlavně musíte mít nad nimi, jak se říká, navrch. Každá drobná chyba se tu vymstí a mívá fatální následky pro celou vaši rodinu. Takový filmový čert se projevuje poměrně nápadně a vy si snadno před ním udržíte nadhled, ovšem závada v elektroinstalaci bývá skrytá, a dokud ji neodhalí přesné měření v rámci revize elektro, může to být doutnající rozbuška časované pumy.

elektrické kabely

Přetížené zásuvky – poměrně častý problém v mnoha domácnostech. Kdo není v elektro oboru příliš „kovaný“, může velmi snadno nabýt dojmu, že lze do jedné zásuvky pomocí rozdvojek a prodlužovacích šňůr zapojit třeba patnáct spotřebičů. V zásadě to možné je a samo o sobě to nebezpečné není, ale pouze do té doby, dokud se nerozhodnete většinu ze spotřebičů naráz zapnout. Toto vede k přetížení vodičů, k jejich přehřívání, a je-li to na hranici únosnosti jističe, bude se tato zásuvka přetěžovat tak dlouho, dokud nevyhoří. A požárů bytů kvůli přetíženým zásuvkám už ty bylo tolik, že se to dá stěží spočítat.

elektrikář při práci

Závady na svítidlech – toto je velice nebezpečné hlavně tam, kde jsou v domácnosti děti a neopatrní senioři. Stačí dotknout se obnažené části objímky nebo probíjející části konstrukce svítidla, a malér je na světě. Svítidla nechte prověřit v rámci revize elektro https://revize-elektro-revtech.cz/ v každém případě, i ta stropní.

Prodlužovací kabely – velká část prodlužovacích šňůr v bytech vede pod (za) psacími stoly, a dojde-li k jejímu sevření nábytkem, například na šňůru v nedbalosti položíte nohu od stolu, může ji to poškodit a obnaží se izolace kabelů, což povede ke zkratu nebo k úrazu. Nejnebezpečnější je to při dotyku bosou nohou, toto je pod psacím stolem celkem obvyklý jev – stačí zavadit zpoceným chodidlem o probíjející místo a slaný pot vás pak spolehlivě usmrtí.