Vybavte si šitíčko

Už jako malé děti, když jsme jezdili na tábory, bylo potřeba s sebou mít kvalitně vybavenou krabičku poslední záchrany, takzvanou „KPZ“. Její neodmyslitelnou součástí byla i jehla, a to, co se do jehly obvykle navléká, protože na táboře se vám zkrátka jednoduše stane, že je potřeba něco zašít, protože si to roztrhnete v lese ve křoví, nebo zavadíte při hře o kamaráda, a mohli bychom uvést dalších několik možností. A pozor, museli s tím umět zacházet kluci i holky. Protože na tomto místě se prostě neseberete a nepojedete do města pro nové triko nebo pro nové ponožky. Ostatně je to i nežádoucí v důsledku dnešní doby, kdy se na všem snažíme šetřit a myslet ekologičtěji a s větším ohledem na naší planetu, což neustálé nakupování nového oblečení rozhodně není.

nit

A až budete mít vlastní domácnost, nebo se odstěhujete do vlastního od rodičů, je jedno ať už sám nebo do nějakého spolubydlení, určitě takovou krabičkou poslední záchrany nepohrdnete. Ráno vás bude čekat porada v práci a na vaší košili se náhle odtrhne knoflíček, co budete dělat, když jinou košili nemáte? Za maminkou asi hned nepojedete, proto je důležité mít u sebe jehlu a nitě, ideálně do barev, aby nebylo vidět, že máte na světle modré košili přišitý knoflíček černou nití. Tento úkol hravě zvládnou i muži, nemusí jim všechno dělat jenom ženské pokolení. Ostatně to třeba opravdu ani jiným způsobem nepůjde.

nite

Ale i ženy uvítají pořádnou výbavu různě barevných nití, až jejich děti budou neustále chodit s dírami na triku, které ale bude škoda celé kvůli tomu vyhodit, když na nějaké běhání po dvorečku by určitě ještě skvěle posloužilo. Zašijete a jede se dále. Buďte milé ženy vybavené, nemusí jít jenom o děti, které si něco roztrhnou, ale i muž v dílně si může lehce protrhnout oblečení. Vyberte si ty polyesterové, které jsou pevnější a jsou v mnoha dostupných barvách.