Jak si poradit s tvorbou prezentace


A co je vlastně důvodem toho, že jsou prezentace stále více a více používanější a našly si u mnoha osob takovou oblibu? Možná je to právě jejich jednoduchost a přehlednost, kterou v hromadách papírů budete hledat jen těžko. Možná si na poradě či v přednáškových sálech univerzit získaly posluchače svou snadnou přenosností a dostupností prakticky na každém kroku, protože je lze snadno uložit do jakéhokoliv chytrého zařízení, které dnes využívá alespoň v nějaké podobě většina společnosti. A nakonec, takovou prezentaci stačí jen před použitím zkontrolovat a případně upravit informace či pozměnit grafickou stránku a můžete ji používat po mnoho let.

Práce s notebookem

S tvorbou prezentace ale často může být problém, protože získat s ní posluchače není nic jednoduchého. Jak by tedy měla vypadat a co by v ní rozhodně nemělo chybět? V jednoduchosti je krása a hlavně síla, která vaše posluchače udrží nejen na židlích, ale postará se i o jejich koncentraci v průběhu celé přednášky. Jednotlivé snímky neplňte textem odshora až dolů, ale spíše se snažte upoutat obrázky a pokud se to k tématu hodí, přidat můžete i video stažené například z download video from Reddit . Každé takové ozvláštnění bude mnohem lepší než jen suché povídání o mnohdy ne zcela zajímavém tématu.

Mobil notebook kancelář

Pokud máte pocit, že si nezapamatujete tak velké množství informací, které v prezentaci chybí, ale je nutné je sdělit, přidejte je do poznámek autora nebo využijte starý dobrý papír. Před samotnou akcí raději prezentaci uložte na více místech, aby nedošlo k velkému trapasu a nepříjemné situaci, kdy se vám nepodaří ji nikde najít nebo spustit. Rozhodně se její tvorby ale není jediný důvod bát. S trochou cviku se totiž při tvorbě prezentací můžete stát opravdovým expertem a prezentace se stanou oblíbenou součástí vašeho každodenního pracovního či studijního života.