Vytváření s dětmi.


Když se jedná o děti je dobré, je vždy něčím skvělým zabavit a když k tomu máte ještě nějakou nadcházející událost, která vám v tom může pomoci, tak se tomu nebraňte. Například takové pálení čarodějnic, je skvělá příležitost, kdy si s dítětem vyrobit krásnou a škaredou čarodějnici, kterou pak můžete upálit. Je to krásná tradice, kdy se rozdělávají velké ohně a skládají obrovská dřevěné fatry, alespoň na některých vesnicích se to stále dodržuje a většinou se sejde celá vesnice, aby se na podpal a oheň podívali. Ženy nebo většinou pořadatelé si dají tu práci, aby na vrcholu fatry byla zapíchnutá nějaká ta čarodějnice, aby se splnila tradice. Není to nic přechodného, stačí vám na to pár starých kousků oblečení, jeden stlučený kříž a spousta novin, sena nebo nějaké dobře hořící výplně, kterou použijete na dotvoření čarodějnice. Tak to alespoň chodí na vesnicích, kde se čarodějnice ještě slaví.

Polotovary vatové

Ovšem i lidé z měst si tuto tradici umí užít, ale už ne jako spolek lidí, ale spíš jen známí, rodina, kdy se sejdou na zahradě, udělají oheň a opečou si špekáčky. I takové malé opékání stačí, a když děti vyrobí malé čarodějnice, bude třeba i co pálit. Výroba čarodějnic je jednoduchá, a máme hned dva návody. Jednu můžete mít vyrobenou z vatových polotovarů prima-obchod.cz, jedná se o předem připravené tvary a někdy jsou i malované. Například taková hlavička čarodějnice i s obličejem můžete koupit jako vatový polotovar. Má ze spod otvor kam jen přidělíte ze špejlí malý kříž na tělo a zbytek můžete dodělat pomocí papírů a kuliček.

Polotovary vatové

Takhle se děti mohou pěkně zapojit ve tvoření papírových kuliček, které pak přilepíte na podklad. Můžete si z papíru vystřihnout siluetu, na kterou přijde kříž a na tu pak společně s dětmi lepíte papírové kuličky. Na hlavičku můžete vytvořit šátek, aby bylo vidět, že se jedná o starou osobu a na spodní kuličku například sukni. Fantazii se meze nekladou a do ruky nesmí chybět košťátko. Na druhou čarodějnici vám postačí jen karton, ze kterého vystřihnete dva kruhy. Jeden ten větší, bude podstavec a druhý menší s otvorem bude na klobouk. Pak už jen postačí papírový kornout, který přiděláte k podstavci. Čarodějnice bude takový kužel, kde dolepíte obličej, koště a může mít u nohou i kočku. Návody máte, tak šup do výroby.