Podvody na internetu


Pokud nakupujete u prověřených společností, které nemají na podvádění žádný zájem, je tu pouze riziko ztráty zásilky. To si řeší většinou dopravní společnost svým způsobem. Nám však půjde o vyslovené podvodníky.

Podvod je vždycky úmyslný. Pokud ne, nemůže to ani podvod být. Uvedu příklad. Koupíte si věc, která vám přijde domů, ale něco jí chybí. Něco, bez čeho ji nelze využívat, třeba jako volant u auta, nebo jako adaptér bezdrátové klávesnice. Vy prodejci napíšete a on se neozývá, blokuje vás a nereaguje. Tím pádem splnil podmínky pro podvod a lze to takto brát. Pokud se vám však omluví a potřebnou věc pošle, nejde o nic. Také může poslat zpět peníze, to je jedno.

vězeň

Klasický podvod je to, když vám nejde ani zboží a ani peníze zpátky. Je však třeba dotyčného aktivně oslovit. Pokud nereaguje, lze se oprávněně domnívat, že o podvod jde a tím pádem lze také podat trestní oznámení. Jistě, říkáte si, kvůli pěti stovkám tam budu někde čučet pět hodin. A ještě cesta… Za prvé nikde čučet nemusíte, za druhé nikam jet také= nemusíte a trestní oznámení lze podat elektronicky stejně jako písemně. V písemném podání je však třeba výslovně uvést, že chcete informace o dalším postupu, jinak vám chodit nebudou. Pokud to neuděláte, dáváte podvodníkovi možnost v jeho nekalé činnosti pokračovat. A to je špatně.

policejní pouta

Pokud vás to celé zajímá blíže, mám zde webové stránky, kde se jistě poučíte. Podívejte se tedy přímo sem, jak podat trestní oznámení Podvodnabazaru. Dozvíte se spoustu dalších a potřebných informací, které budou pro vás jistě potřebné a co více, najdete zde databázi, ve které jsou ti, co podváděli nebo to ještě stále zkoušejí. Aktivní obrana proti takovým lidem je právě zde. A pokud si policie spojí více podvodů a dohromady to udělá vyšší částku než deset tisíc korun, již jde o trestný čin.