Světová politika

Vždycky, když jsem byla malé dítě, tak jsem hodně času trávila u babičky a dědy na vesnici. A takhle to mělo asi hodně dětí. A kde byly vždycky ty nejlepší prázdniny? Jistě, že u babičky a dědečka! Hodně mě to tam bavilo, protože také měli spoustu zvířat a také jsem tam měla kamarádky, se kterými jsem vlastně vyrůstala, a dokonce scházíme se i nyní, když už máme vlastní rodiny. A také, když jsem byla stále u babičky a u dědečka doma, tak jsem se stále chtěla také často dívat na nějaké pohádky. Jenomže vždycky přišel můj děda a řekl mi, ať tu televizi přepnu, že mu tam dávají zprávy.

Politika je zajímavá.

Nikdy jsem nepochopila, co to zprávy pořádně jsou. A proč bych to také měla chápat, když mi v té době bylo asi osm anebo deset let. A potom jsem se dozvěděla, že moje babička s dědečkem tam sledovali stále jenom politiku. To pro mě byla taková nuda, že se to nedalo ani popsat! Hlavně tohle je zajímalo, co kde a proč někdo dělá. Také mi dědeček řekl, že ho zajímá ekonomika, nejenom politika, ale i další věci. Upřímně, tohle sice chápu, protože můj dědeček je vystudovaný ekonom. Moje babička zase zdravotní sestra. tak beru to, že chtějí mít také přehled o světě anebo co se děje i ve světě.

Politika je nekonečné téma.

A přeci žijeme v takovém státě, kde politika je velice důležitá. A politika se vlastně týká celého světa. Podle mého názoru, kdyby politika se nějak zhroutila anebo by se stalo něco katastrofálního, tak si ani nechci domyslet, co by to pro náš stát anebo pro celý svět znamenalo. Takový velký přehled zase nemám. Myslím si, že by to bylo opravdu hrozné a bylo by to škoda. Takže nyní chápu, proč babička s dědečkem se stále dívali jenom na politiku a na zprávy, protože mě samotnou už politika také velmi baví. Vždyť politika řídí také mnoho lidem život. A někdy to prostě nejde ani udělat tak, aby politika všem vyhovovala.